Hopsaki z Panem Mateuszem

Hopsaki z Panem Mateuszem

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z elementami teatru i muzyki

Zajęciach ogólnorozwojowe dla najmłodszych, które wprowadzą Wasze dzieci w świat teatru i muzyki – prowadzi Pan Mateusz, absolwent reżyserii na wydziale lalkarskim PWST.

Zajęcia prowadzone w dwóch grupach:
GRUPA MALUCHY – 8 do 18 miesięcy
GRUPA STARSZAKI – 1,5 do 3 lat

Prowadzący o zajęciach:
Zajęcia są skierowane do rodziców z dziećmi chcących spędzić twórczo czas, dobrze się bawić, przekazać dziecku nowe umiejętności interpersonalne dać możliwość by dziecko stawiało pierwsze kroki na drodze autoprezentacji, a także poznawało lepiej możliwości własnego ciała i umysłu. Zajęcia mają za zadanie rozwój twórczego myślenia oraz motoryki najmłodszych.
Zajęcia opierają się na stałym szkielecie wypełnianym nowymi elementami, ta zasada daje możliwość nauki przez powtarzalność, a także poczucia bezpieczeństwa dziecka na zajęciach. Dziecko pozna nowe tańce i piosenki, a w wszystko będą wplecione ćwiczenia rozwijające koordynację oraz małą i dużą motorykę. Na zajęciach pojawiają się elementy plastyczne i sensoryczne, UWAGA dziecko może się wybrudzić.

Jednym z elementów zajęć jest także rozwijanie podstawy rytmicznej u dziecka. Jako reżyser teatru dziecięcego wierzę w bogactwo narzędzi jakie daje teatr do życia codziennego i rozwoju dziecka. Dlatego poza znanymi elementami takimi jak piłeczki, instrumenty, chusta klanzy itd. Będę wplatał elementy zaczerpnięte z teatru.