Zajęcia teatralno-artystyczne

Zajęcia są skierowane do rodziców z dziećmi chcących spędzić twórczo czas, dobrze się bawić, przekazać dziecku nowe umiejętności interpersonalne, dać możliwość, by dziecko stawiało pierwsze kroki na drodze autoprezentacji, a także poznawało lepiej możliwości własnego ciała i umysłu, i abyśmy my lepiej poznawali właściwości i rozwój dziecka. Zajęcia mają za zadanie rozwój twórczego myślenia oraz motoryki najmłodszych. Zajęcia opierają się na stałym szkielecie wypełnianym nowymi elementami, ta zasada daje możliwość nauki przez powtarzalność, a także poczucia bezpieczeństwa dziecka na zajęciach. Dziecko pozna nowe tańce i piosenki, zadomowi się w nich i na ich bazie podejmie się trudnej sztuki życia społecznego. We wszystko będą wplecione ćwiczenia rozwijające koordynację oraz małą i dużą motorykę. Na zajęciach pojawiają się elementy plastyczne i sensoryczne, UWAGA dziecko może, a nawet powinno się wybrudzić. Jednym z elementów zajęć jest także rozwijanie podstawy rytmicznej u dziecka.
🎭 Jako reżyser teatru dziecięcego wierzę w bogactwo narzędzi jakie daje teatr do życia codziennego i rozwoju dziecka. Dlatego poza znanymi elementami takimi jak piłeczki, instrumenty, chusta klanzy itd. Będę wplatał elementy zaczerpnięte z teatru, pacynki, mapety, lalki żyworękie itp. Poza treścią skierowaną do dzieci, wiele treści kieruję do rodziców. Każde ćwiczenie jest w jakimś konkretnym celu, coś nam daje. To dla mnie niezwykle ważne, aby rodzic biorący udział w zajęciach wiedział w którą stronę idzie, co teraz robi i jaki ma cel. Dlatego podczas zajęć dzielę się wieloma wskazówkami i spostrzeżeniami dotyczącymi pracy z dzieckiem.
🤲 Zajęcia są skonstruowane tak, by każdy wyszedł z nich zabierając coś dla siebie. Mam nadzieję, że i Ty zabierzesz swoją cześć, dlatego serdecznie zapraszam Ciebie i Twoje dziecko.

Prowadzący:

Mateusz Szemiel – miłośnik teatru i muzyki. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na kierunku reżyseria i pierwszego stopnia na kierunku filozofia. Laureat wielu konkursów i festiwali w Polsce, w kategoriach poezja śpiewana, recytacja, monodram, piosenka aktorska, reżyser teatru dziecięcego.Mateusz Szemiel- miłośnik teatru i muzyki. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na kierunku reżyseria i pierwszego stopnia na kierunku filozofia. Laureat wielu konkursów i festiwali w Polsce, w kategoriach poezja śpiewana, recytacja, monodram, piosenka aktorska, reżyser teatru dziecięcego.

Koszt:

Pojedyncze wejście 45 zł
Karnet na 4 wejścia ważny
5 tygodni 140 zł